Jak szybko pomóc ludziom jako firma medyczna

J

Jako właściciel firmy medycznej z jednej strony chcesz pomóc ludziom, z drugiej –  rozwijać swój biznes. Zależy Ci na zyskach i marce, ale nie zamierzasz dążyć do celu po trupach. Chcesz pomagać swoim klientom, poprawiać ich zdrowie, a nawet ratować życie. W tym artykule powiem Ci, jak to szybko zrobić.

Jak sprawić, by klienci znaleźli Twoją firmę medyczną

Możesz mieć świetny produkt lub usługę medyczną, ale co po nim, jeśli brakuje Ci klientów? Możesz ponieść wydatki na stronę internetową, reklamy w Internecie i wciąż stać ze swoim biznesem w miejscu. Tylko co innego robić? Przecież nie staniesz na rogu ulicy i nie będziesz nawoływał do skorzystania z usług swojej firmy, prawda? A może jednak? 

Dzisiejszym odpowiednikiem ulicy jest wyszukiwarka Google. Każde nowe zapytanie, np. “ból brzucha”, prowadzi do jednej z alejek – wyników wyszukiwań. Jeśli uda Ci się stanąć wysoko chociaż na jednej z nich, a najlepiej na wielu, klienci sami do Ciebie przyjdą. Jak jednak sprawić, że znajdziesz się wysoko w wielu wynikach wyszukiwania?

firmy medycznej

Blog filarem Twojej firmy medycznej

Twoja strona internetowa pełni funkcję centrum dowodzenia – to jest jedyne tak naprawdę Twoje miejsce w Internecie. Twoje strony w mediach społecznościowych każdego dnia mogą zostać zbanowane albo zamknięte – i nie masz na to żadnego wpływu. Za to strona Twojej firmy medycznej istnieje tak długo, jak długo opłacasz domenę i hosting. Jesteś jej właścicielem. To tu właśnie powinny kierować wyniki wyszukiwań z Google. Tylko jak? Za pomocą regularnie prowadzonego bloga medycznego.

Słowa kluczowe z długiego ogona podstawą wpisów na blogu medycznym

W dzisiejszych czasach trudno już jest znaleźć się na pierwszej stronie wyników Google pod jakąś krótką frazę, np. wcześniej wspomniany “ból brzucha”. Można jednak podejść od tego od drugiej strony i zastanowić się, jakie pytania wpisują Twoi potencjalni klienci w wyszukiwarkę. Może to być np. “co na ból brzucha” albo “skuteczny środek na ból brzucha”, albo wręcz “brzuch mnie boli”. 

W znalezieniu takich fraz z długiego ogona (co najmniej 3-4 wyrazowych) pomagają narzędzia typu Ubersuggest lub Answer The Public. Czasem trzeba po prostu uruchomić wyobraźnię i zadać sobie pytanie, co wpisałbyś, mając problem, który rozwiązuje Twój produkt lub usługa.

firmy medycznej

Wpis blogowy to najlepsza reklama dla firmy medycznej

Następnie pod te frazy pisze się regularnie publikowane posty na bloga firmowego. Po pewnym czasie, zwykle kilku miesiącach, wpisy zaczynają kierować ludzi z wyszukiwarki na Twoją stronę. Dzięki dobrze zrobionej stronie i linkowaniu wewnętrznemu (dawaniu we wpisie odnośnika do innej części Twojej strony) czytelnik pozostanie na niej dłużej. 

W samym wpisie możesz sugerować skorzystanie z Twojego produktu lub usługi, przedstawiać je jako pierwsze i najlepsze wyjście z sytuacji. Dzięki temu wpierw zdobywasz zaufanie, oferując darmową wiedzę, np. z czego wynika ból brzucha, a następnie pokazując najlepsze rozwiązanie – Twój produkt lub usługę. Większość ludzi szukających w ten sposób odpowiedzi na swoje pytania nie zdaje sobie sprawy, że dana strona coś sprzedaje, i nie traktuje tego jako reklamę, tylko sugestię autorytetu. Tutaj znajdziesz przykłady artykułów, które możesz mieć na blogu swojej firmy medycznej.

Wbrew pozorom to szybki sposób – bo gdy klient ma problem, może wpisać pytanie w wyszukiwarkę i w kilka sekund znaleźć rozwiązanie. Dzięki temu rozwiązuje swój problem wkrótce po tym, jak uświadomi sobie, że coś jest nie tak. Dla Ciebie to inwestycja – z każdym wpisem coraz więcej osób trafia na stronę Twojej firmy medycznej – i korzysta z Twoich usług lub produktów.

Jeśli więc posiadasz dobry produktu lub usługę i chcesz pomagać swoim klientom, napisz do mnie na kontakt@copywritermedyczny.pl. Chętnie pomogę Ci w prowadzeniu bloga Twojej firmy medycznej i znalezieniu klientów. Poświęciłeś dużo czasu i wysiłku, aby stworzyć swoją firmę medyczną. Teraz daj się znaleźć!

Dodaj komentarz